MELON prilby pre bábätká, deti i dospelých. Ako si vybrať? 

 Určite ste si všimli veľkú škálu veľkostí pri prilbách na bicykel.  Ako si vybrať správnu veľkosť tak, aby ste sa vždy trafili do veľkosti prilby správne?  Máme pre vás návod ako si správne vybrať Melon prilbu pre bábätká, deti i dospelých . Základným krokom je zmerať obvod hlavy - princíp je merať oblasť čela v rovine, nie šikmo.  Presný opis nájdete v infografike na pravej správne. Následne veľkosť prilby určíte podľa obvodu hlavy v cm. Z tabuľky viete vyčítať aj to, akú rezervu máte ešte do toho, kedy budete potrebovať väčšiu prilbu. 

Ak ste na rozhraní veľkostí, odporúčame vám siahnuť po väčšej verzií prilby.  Prečo? V balení každel prilby pre bábätká, pre deti i pre dospelých nájdete takzvané výstelky, ktoré fungujú ako výplň.  Priestor sa teda zmenší, keď hlavička dorastie, tak ich stačí dať preč a prilba bude opäť perfektne sedieť.

MELON PRILBY

Odoo • Text a obrázok

O'NEAL: Ako na výber MTB, či integrál prilby?

Prilby od O'NEAL  sú špecifické svojím zameraním.  Odporúčame  ich najmä v tedy, ak radi  jazdíte v horách, či na BMX . Dostupné máme integrálne prilby pre deti, kde je veľkosť variabilná a nie je striktne určená pre deti. Zmestila sa do nej aj naša kolegyňka! :) Opäť platí to, že treba zmerať obvod hlavy. Ako? M erajte čelo v jednej rovine, nie šikmo  (ak si nie ste istí, tak pozrite infografiku vyššie, pre prilby Melon). Ak sa nahádzate na prelome veľkostí, nebojte sa, prilba sa  vie jemne prispôsobiť.

Odoo • Text a obrázok

O'NEAL: BMX, MTB detské nohavice na bicykel.  

Ak sa rozhodujete o kúpe nohavíc pre vášho malého MTB, či BMX jazdca, odporúčame vám kvalitné detské nohavice na bicykel od O'NEAL. Majú krásny dizajn, ktorý si obľúby každý drsňák! Ako však vybrať veľkosť?  Podstatný je obvod pása, ktorý budete merať. 

Odoo • Text a obrázok

O'NEAL: detské chrániče na bicykel. Ako si vybrať?

 Premýšľate nad detskými chráničmi kolien, a chcete poradiť s veľkosťou? V Origos nájdete dva druhy detských chráničov na bicykel. DIRT chrániče a Peewee. Chrániče sú rozdelené podľa nazúvania / obliekania / naťahovania, DIRT na koleno natiahnete a upevníte páskikom hore a chrániče Pewee sa uchytávajú dvoma suchými zipsami prechádzajúcimi stredom chrániča.

Odoo • Text a obrázok


Cyklistické rukavice Chiba pre deti i dospelých. Vyberte si správnu veľkosť. 

Tápate v tom, ako na výber cyklistických rukavíc? Postupujte podľa návodu a vyhnete sa zlej voľbe. Rukavice Vám sadnú ako uliate a teda nebudú ani voľné, ani tesné! Najlepšou voľbou je siahnuť po krajčírskom metri a zmerať obvod dlane, následne  už len napasujte veľkosť to tabuľky. V tejto časti nájdete aj veľkosti pre výber oblečenia značky Chiba.

Odoo • Text a obrázok