Poznáte bicykle SUNN? Toto sú TOP modely vo svojej kategórii.
Objavte ich výhody. Majú bezkonkurenčné v pomere ceny a kvality.

Základom našej ponuky a jednou z najviac populárnych značiek bicyklov v západnej Európe je producent SUNN. Značka má za sebou 30 rokov pôsobenia na trhu, čo je v tomto obore úctyhodná história. Dnes sa pozrieme na jej sortiment a povieme si, prečo by ste pri kúpe nového bicykla nemali tohto výrobcu ani náhodou vynechať.

Populárna francúzska značka s 30 ročnou históriou

Začiatok pôsobenia značky SUNN sa datuje k roku 1982. Vtedy tento výrobca prišiel na trh so svojim prvým bicyklom a to z kategórie BMX. Menom, ktoré bolo v pozadí celého projektu, nie je nikto iný ako jeden z najslávnejších dizajnérov bicyklov, Max Commencal. Pôvodne sa značka volala MX France, neskôr už SUNN.

História výrobcu je plná ďalších zaujímavostí:

·       už o dva roky neskôr, v roku 1984, začína značka používať odľahčené hliníkové rámy

·       modely BMX bicyklov sa rozrastajú o rôzne veľkosti pre deti každého veku

·       v roku 1988 uvádza na trh prvé modely z kategórie horských bicyklov

·       v roku 1991 prichádza prelomový model a to SUNN 5003R

·       značka si zaknihovala zaujímavé prvenstvo, jej bicykel prekonal rýchlosť 200 kilometrov za hodinu

·       bicykle tejto značky vyhrali množstvo celosvetových súťaží, najmä v BMX kategórii, kde preukazujú svoje nadpriemerné vlastnosti

Postupne prichádza k rozšíreniu ponuky aj o cestné alebo crossové bicykle. Využívanie moderných technológií, vrátane špecifického zavesenia zadnej stavby horských bicyklov, pokročilé spracovanie materiálov vrátane špeciálneho ľahkého karbónu či nadpriemerne vyhotovenie dielov sú to, čo je pre SUNN už dnes typické.

Horské, BMX, cestné aj crossové bicykle

Synonymom pre značku SUNN je BMX. Táto kategória bicyklov bola jej základom a nie náhodou práve s bicyklami SUNN vyhrala v roku 1993 svoj majstrovský titul Anna Carolina. Dnes však už značka ponúka oveľa širší výber modelov.

Vyše 20 rokov sa výrobca venuje aj kategórii cestných alebo horských bicyklov. Už od počiatku svojho pôsobenia je pre značku typický neustály pokrok, či už ide o využívané materiály, technologické spracovanie alebo presne nastavenú geometriu. Tieto jej prednosti vidieť nielen v BMX modeloch, ale aj v celom sortimente bicyklov.

Značka má pritom bicykle nielen pre dospelých, ale aj pre teenagerov a mladšie deti. Platí to zvlášť pre kategóriu BMX, kde má najmenší model veľkosť rámu 20“, takže je vhodný už aj pre deti vo veku 5 až 7 rokov, samozrejme v závislosti od ich výšky.

Bez ohľadu na vek alebo kategóriu, výrobca si dáva v každom prípade záležať na kvalite. Bicykle sú tak ľahké, dobre ovládateľné, stabilné, pevné a bezpečné.

SUNN

Modely, ktoré stoja za vašu pozornosť a ich charakteristika

Zo širokej ponuky výrobcu nájdete v našom sortimente bicykle v každej hlavnej kategórii. Využijete ich v ťažkom teréne, na cestách a tiež na dlhých výletoch.

Toto sú tie najlepšie modely bicyklov SUNN:

Odoo • Obrázok a text

Sport TOX 2.0

Pre deti vo veku už od 5 rokov má výrobca pripravený model Sport TO 2.0. Ide o ľahký bicykel, ktorý je vhodný na objavovanie sveta cyklistiky, či už ide o horský terén, skoky, zjazdy alebo dlhšie výlety. Rám je vo veľkosti 20“, bicykel je vybavený kvalitnými V-Brakes, má značkovú prehadzovačku Shimano a pevnú konštrukciu. Nastavenie výšky sedačky aj volantu umožní dieťaťu používať bicykel aj viac rokov po sebe.

BMX Prince Junior

Pre deti, ktoré baví jazda na BMX bicyklov, je model Prince Junior skvelou príležitosťou, ako vstúpiť do tohto adrenalínového a zábavného sveta. Rám vo veľkosti 20“ je skvelou kombináciou hmotnosti, odolnosti a pevnosti. Vďaka pevnej a nadpriemerne spracovanej vidlici bude jazda plne pod kontrolou a zároveň plná vzrušenia. O maximálnu bezpečnosť sa postarajú brzdy z kategórie V-Brakes.

Odoo • Text a obrázok
Odoo • Obrázok a text

XCO Prim S1

Z kategórie horských bicyklov stojí za zmienku model XCO PRim S1 M. Ide o typický hardtail bicykel, ktorý vám ponúka tuhosť, výbušnosť, pevnosť a možnosť maximalizácie výkonu. Nezáleží na tom, či ide o prudké stúpanie, technické zjazdy alebo o rovinu, s týmto modelom zvládnete všetko s ľahkosťou a prehľadom. Jeho karbónový rám je zároveň ideálnym mixom nízkej hmotnosti a maximálnej ovládateľnosti.

BMX Royal Finest Pro

Ak hľadáte kombináciu ľahkosti, pevnosti, moderných technológií a maximalizáciu prenosu pedálovej sily na zadné koleso, práve ste našli. Bicykel BMX Royal Finest Pro XL je ukážkou modernej doby. Špeciálna konštrukcia, ktorá ponúka vďaka hydroformovaniu až o 30 % vyššiu tuhosť, je zárukou stability a zníženia krútenia či priehybov pri silovom zábere. Užite si BMX jazdu naplno a bez obmedzení!

Odoo • Text a obrázok
Odoo • Obrázok a text

GPS1 

Ultra ľahký maratónec, ktorým sa na cestách a dlhých výletoch odlíšite od všetkých ostatných. GPS1 XL je cestný bicykel značky SUNN, ktorý sa vyznačuje špeciálnymi aerodynamickými vlastnosťami. Jeho rám má len 800 gramov, bicykel disponuje špeciálnymi Aero prvkami a má špeciálnu koncepciu vibračného pohlcovania. Výsledkom je unikátny zážitok na dlhých tratiach a spojenie pevnosti s rýchlosťou.

Kern EN Finest

Závodný majster s výborným potenciálom pre terén aj na dlhšiu trať. Kern EN Finest prináša maximálny výkon, či už idete do prudkých a dlhých stúpaní, alebo naopak, hľadáte univerzálny model pre dokonalý zjazd dole z kopca. Bicykel je vo veľkosti 29“, má karbónový rám, 160 mm zdvihy a veľmi tuhé spracovanie. Bez ohľadu na náročnosť terénu si s ním užijete na maximum a svojou spoľahlivosťou vás nesklame.

Odoo • Text a obrázok
Odoo • Obrázok a text

Trail SHAMANN TR S1 

Modelová rada SHAMANN je priam legendárna a to platí aj pre tento trailový bicykel. Je ideálny na dlhé trate, no zároveň pohodlný a obratný aj v náročnejšom teréne. Má vyšší zdvih až do 120 mm, karbónovú konštrukciu, kvalitné spracovanie riadenia a poskytuje maximálny komfort. Ak hľadáte bicykel pre rýchlu jazdu plnú zážitkov, presne toto môže byť ten model, ktorý vám to poskytne.

Cross Country SHAMANN XC Factory

Vrcholom našej ponuky značky Sunn je tento crossový model, ktorý je považovaný za novodobý tryskáč! Má 29“ celoodpružený rám z monokokových modulových uhlíkových vlákien. Samozrejmosťou je prepracovaná geometria v kombinácii s efektívnym pružením zadného kolesa. Výsledok? Ľahký, pevný, tuhý a obratný model, ktorý zvládne maratón aj náročnú XC trať.

Odoo • Text a obrázok

Príslušenstvo a doplnky pre pohodlie aj bezpečnosť

Aby ste si mohli užiť bicyklovanie naplno, nezabudnite pri kúpe ani na niektoré nevyhnutné a praktické doplnky. Vhodné oblečenie vám prinesie viac pohodlia, tepelný komfort a minimalizuje vplyv počasia a negatívne vplyvy okolia. V našom sortimente nájdete všetko, či už ide o kraťasy, dresy, nohavice, bundy, ponožky alebo pončá.

Súčasťou výbavy by mali byť aj bezpečnostné prvky, či už idete do horského terénu alebo na cyklotrasu do mesta. Okuliare ochránia váš zrak a aj v prípade slnečných dní vám pomôžu mať dokonalý prehľad. Rukavice zlepšia pocit pevnosti a stability.

Dôležitou súčasťou výbavy sú cyklistické prilby. Znižujú riziko ťažšieho úrazu hlavy a pri páde vám môžu zachrániť nielen život, ale aj množstvo dní v nemocnici.

Keďže bicykle štandardne pri kúpe nedisponujú osvetlením, pamätajte na to pri výbere príslušenstva. Vidieť a byť videný sa hodí po celý rok, nielen v zime, kedy sú dni kratšie. Investícia do kvalitného príslušenstva a doplnkov sa vám určite vráti!


Ako vybrať detské odrážadlo, ktoré nesklame ani v zime?
Poradíme najlepšie modely!