Čím potešiť deti pod stromček? Tu sú tipy na vianočné cyklo darčeky pre najmenších aj teenagerov
Čo pod stromček deťom na Vianoce 2021?

Vianoce sú ideálnou príležitosťou, ako môžete potešiť svojho drobca či tínedžera. Pokiaľ chcete spojiť príjemné s užitočným a zdravím, potom kúpiť deťom kolobežku, odrážadlo, bicykel či príslušenstvo k nim je zrejme tá najlepšia možná voľba. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili niekoľko tipov na darčeky vhodné pre deti.

1. Odrážadlá pre najmenších značky S'COOL

Pre najmenších, prakticky pre deti už od 1. roka, sú vhodné menšie odrážadlá od výrobcu S'COOL. Vo forme trojkolky odporúčame toto odrážadlo pedeX, ktoré má hmotnosť iba 1,8 kg, je z ocele, má pogumované riadidlá a pneumatiky z EVA peny.

Pre deti, ktoré už vedia lepšie udržiavať stabilitu, sa hodí odrážadlo pedeX 3v1. Môže slúžiť ako klasické odrážadlo, ako odrážadlo s pomocnými kolieskami a v prípade potreby ešte aj ako trojkolka. Je vhodné pre deti s výškou od 85 cm a vo veku od 2 rokov, má tiež kolesá z EVA peny a vpredu disponuje praktickým košíkom na hračky.


2. Model pedeX pre jednoduchší prechod na bicykel

Pre staršie deti vo veku od 2 až do 6 rokov je určené odrážadlo pedeX v prevedení Magnesium. Je vyrobené zo zliatiny magnézia, čo znamená, že má nízku hmotnosť do 6 kg, takže je ideálne na osvojenie si koordinácie a stability u detí.

Je vhodné pre deti vo výške 80 až 85 cm, ktoré sa chcú pomaly naučiť na ovládanie klasického bicykla. Odrážadlo má špeciálne protišmykové riadidlá aj protišmykové stúpadlo a veľké pneumatiky. Ak chcete, aby sa vaša ratolesť naučila rovnováhe a zároveň si pritom užila maximum zábavy, kúpte jej pod stromček toto odrážadlo.

Magnesium odrážadlá


3. Štýlové kolobežky pre deti od 2 rokov

Pre menšie aj pre staršie deti môže byť skvelým darčekom na Vianoce aj kolobežka. Séria FlaX ponúka veľký výber modelov, my sme sa rozhodli vám odporučiť dva. Prvým je FlaX Disco s dvoma kolieskami vpredu, ktorá je určená aj pre najmenších.

Je skladacia, jej kolieska sú vybavené LED svetlami rôznych farieb a výška riadidiel je nastaviteľná na 71 až 85 cm. O niečo väčšou je kolobežka FlaX 8.1, ktorá je vhodná aj pre staršie deti. Má nosnosť až do 100 kg, o niečo väčšie kolieska a pevný oceľový rám. Je tiež skladacia a tak je ideálna aj ako alternatíva k chôdzi do a zo školy.


4. Detský bicykel FROG 40 pre začiatočníkov

Pre malých cyklistov vo veku 3 až 4 rokov, ktorí sa chystajú vstúpiť do sveta bicyklov, je najlepším štartovacím modelom pod stromček bicykel FROG 40. Kúpiť ho viete až v 7 farebných kombináciách, čo podčiarkuje originálny a štýlový dizajn.

Bicykel má pevný a zároveň ľahký hliníkový rám, vďaka čomu váži menej, ako 6,5 kg. Kolesá sú vo veľkosti 14“, takže ovládanie je jednoduché a s bicyklom sa veľmi dobre manévruje. Samozrejmosťou sú kvalitné brzdy s ľahkým stiskom, takže dieťa vie v prípade potreby veľmi rýchlo zastaviť. Aby sme nezabudli: určite vás očarí aj priaznivá cena!


5. Cestný bicykel pre 6 až 7 ročné deti FROG 58

Pre deti, ktoré majú radi výlety po cyklistických trasách, je určený hliníkový cestný bicykel FROG 58. Tento model vyniká výborným pomerom ceny a parametrov, je dostupný v dvoch farbách a vďaka hliníkovému rámu váži iba neuveriteľných 8 kg.

Je vhodný pre deti vo veku 6 až 7 rokov, má veľkosť kolies 20 palcov. Prevodovka má 9 rýchlostí, čo postačuje na všetky štandardné cesty. Vďaka kvalitným brzdám Tektro sa nemusíte báť o bezpečnosť, patentované kľuky s Q-faktorom zas zaručujú optimálnu vzdialenosť medzi pedálmi, takže vaše dieťa si výlet naplno užije!


6. Crossový bicykel pre deti na výlety do každého terénu

Univerzálom vhodným na ulicu, cyklotrať aj do terénu je krosový detský bicykel troX EVO21s od výrobcu S'COOL. S hmotnosťou 14 kg a hliníkovým rámom je veľmi dobrou voľbou aj pre dlhšie výlety, deti sa pri šlapaní natoľko neunavia.

Oproti konkurencii ponúka veľmi dobrý pomer kvalitného spracovania, odolného rámu, kvalitných bŕzd a bezproblémovej 21-rýchlostnej prehadzovačky. Vďaka blatníkom si poradí aj s terénom po daždi, no ako doma sa cíti tiež v meste a na cyklotrasách. 26 palcové kolesá sú ideálne pre všetky deti a tínedžerov s výškou od 153 cm.


7. Zábava a adrenalín v jednom? BMX bicykel XtriX 40

Kto z nás dospelých nemal alebo netúžil mať v mladosti BMX? Tento sen môžete splniť svojim deťom výberom modelu XtriX 40 pod stromček! Ide o štýlový BMX model vhodný pre deti vo veku od 7 rokov a v telesnej výške minimálne 122 cm.

Čierno-zlatá kombinácia je univerzálna a „cool“, výrobcom bicykla je značka S'COOL. Oceľová vidlica a hmotnosť do 12 kg sú dobrým pomerom tuhosti a manévrovateľnosti, ktorá je tak dôležitá pre freestyle. Bicykel má priemer pneumatík 20“, 1-rýchlostnú prehadzovačku a špeciálnu brzdu BMX U-Brake, takže o zábavu je postarané.


8. Príroda na maximum s horským modelom Xroc Disc 24 ALTUS

Pre deti vo veku od 8 rokov, ktoré sa chcú viac venovať bicyklovaniu v náročnejšom a horskom teréne je určený horský bicykel Xroc Disc 24 ALUTS. Výrobcom je už dobre známa značka S'COOL a bicykel je vhodný pre deti od výšky 125 cm.

Materiálovo je vyrobený z odolnej a pevnej zliatiny, no zachováva si nízku hmotnosť iba 12,5 kg. Priemer pneumatík 24“ je optimálny a vďaka 8-rýchlostnej prehadzovačke nebude vášmu dieťaťu robiť s týmto bicyklom problém prakticky žiadny kopec. Určite tiež ocení pohodlie v nerovnom teréne v podobe odpruženej vidlice so zdvihom až 50 mm.


9. Bezpečnosť na prvom mieste s prilbami na výlet aj do terénu

Bez ohľadu na to, aké odrážadlo, kolobežku či bicykel pre svoje dieťa kúpite, musíte pamätať aj na príslušenstvo. Základom by mala byť bezpečnosť a práve preto vám do pozornosti dávame detské prilby, ktoré sa hodia do mesta aj do prírody.

Na štandardné využitie je tu séria Melon, ktorá je vhodná pre deti už od 9 mesiacov. Kombinuje ľahký a pevný materiál, štýlový dizajn, stabilné upevnenie a mäkkú podšívku. Pre deti, ktoré sa budú venovať adrenalínovej jazde odporúčame MTB prilbu Sonus CRANK. Tá prevyšuje všetky bezpečnostné požiadavky a je 100 % ochranou do terénu.


10. Rukavice a chrániče do každého počasia

Okrem prilby je dôležitou súčasťou vybavenia malých cyklistov aj ochrana rúk, kolien a hrudníka. Špeciálne do chladného počasia a zimy sa hodia rukavice Elements Youth od výrobcu Chiba, ktoré sú priedušné, no zároveň praktické a ergonomické.

Čo sa týka chráničov, pod stromček môžete kúpiť napríklad chrániče kolien Dirt alebo model Peewee. V oboch prípadoch ide o pohodlné a odolné chrániče vhodné na bežný výlet aj freestyle či do terénu. Dopĺňajú ich chrániče lakťov, tiež zo série Dirt alebo Peewee. Pre celotelovú ochranu odporúčame chráničovú vestu Underdog Protector.


11. Sedačky na bicykel: darček pre deti aj rodičov

Našim posledným tipom na vianočný darček, ktorý je určený aj pre deti a aj pre ich rodičov, sú detské cyklo sedačky. V tejto kategórii pre vás máme dva tipy, podľa toho, či preferujete sedačku v prednej časti bicykla alebo naopak radšej vzadu.

Ak ide o prvú možnosť, odporúčame tento model s adaptérom značky Urban Iki. K dispozícii je v množstve farebných prevedení a má nosnosť od 9 do 15 kg. Pre deti s hmotnosťou až do 22 kg je určená zadná cyklo sedačka s adaptérom a nosičom na sedlovku, ktorá má 5 bodový bezpečnostný systém a množstvo.

11 tipov na cyklo darčeky na Vianoce pre dospelých: čo kúpiť pre milovníka cyklistiky?
Čo pod stromček v roku 2021?